To jak sobie radzimy w życiu dorosłym wywodzi się bezpośrednio z tego jak zostaniemy ukształtowani w dzieciństwie. I to właśnie my rodzice, mamy wpływ na to jak będą postrzegały świat nasze dzieci. Jak będą odczuwały siebie. Czy będą miały poczucie własnej wartości? Czy będą siebie kochać? Czy będą potrafiły odczuwać wolność i przeciwstawiać się temu co im nie służy?


Porozmawiamy o tym jakie wartości są cenne dla ciebie jako dla rodzica?  Z czym mierzysz się na co dzień. Jak zrozumieć własne dziecko i jego potrzeby. 

Dzięki spotkaniom grupowym, możemy rozmawiać razem. Często to z czym ty się mierzysz jest dokładnie takie samo jak u innych rodziców. To daj takie poczucie wspólnoty, tego, że nie jesteś sam. 


Najważniejsza zasada tych spotkań to "nie oceniaj". Jesteśmy razem by się wspierać w rodzicielstwie, a nie po to, by wytykać sobie błędy. Pełne zrozumienie i akceptacja, to wartości, którymi mogę Was obdarzyć.


Kiedy zrozumiesz, że szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko, nakierujesz swoje myślenie  na siebie i swoje odczuwanie świata.


Tworząc rodzinę, dbajmy o wszystkich jej  członków. Gdy zapanuje harmonia odczujesz wolność i satysfakcję z bycia  z najbliższymi.Relacja i szacunek w wychowaniu dzieci


Jestem mamą Lilli (7) i Ignasia (5). Wychowuję moje dzieci w duchu empatii, szacunku, wzajemnej relacji i komunikacji bez przemocy. Chciałabym spotkać się z Wami by porozmawiać o tym, że ....Tak! To działa.

 

To się nie sprawdza

 

Wcale nie trzeba używać nagród i kar lub zastraszenia i lęku w ramach zdobywania szacunku dziecka. Wcale nie musisz krzyczeć na dziecko czy wymuszać szantażem pożądanych zachowań. Wcale nie musisz przekupywać dziecka by poprawić mu humor. To wszystko to są schematy wychowawcze, które zostały w nas zapisane przez naszych rodziców, dziadków... Działamy tak jak sami byliśmy wychowani z uwagi na automatyzm, łatwość i dostępność danych zachowań. Ale wiesz co w tym jest pięknego? Można je zmienić... a dzięki temu uzyskasz wspaniałą relację ze swoim dzieckiem.


Skąd to wiem?

 

Bo jestem psychologiem społecznym, coachem, instruktorem ruchu kreatywnego z dziećmi, ale przede wszystkim matką. Wszystkie te dziedziny połączone razem: Psychologia, Coaching, Rodzicielstwo, Taniec i obserwacja ruchu i relacji spontanicznych dzieci spowodowały, że w dniu dzisiejszym czuję się spełnioną matką cieszącą się z relacji jakie wypracowałam ze swoimi dziećmi.

 

 

   

  O Spotkaniach

   

  Od dłuższego czasu marzy mi się stworzenia spotkań, gdzie w gronie rodziców porozmawiamy o tym co jest dla Was ważne, o tym jak radzicie sobie z troskami dzieci, jak reagujecie w trudnych sytuacjach. Wzajemna rozmowa, rodziców takich jak ty pokazuje, że każdy z nas boryka się z trudniejszymi dniami

   

  Co wyniesiesz z tych spotkań

   

  • Otrzymasz wsparcie grupy,
  • zainspirujesz się tym jak inni radzą sobie w podobnych sytuacjach,
  • znajdziesz własne rozwiązania na nurtujące cię pytania
  • zrozumiesz mechanizmy relacji,
  • dowiesz się co to jest świadome rodziciestwo i jak je wdrożyć w swoje życie codzienne

  Coaches and Instructors

  ANNA TARKA

  ZAŁOŻYCIELKA WOMEN INTENSIVE

   

  Coach, Psycholog Społeczny, Promotorka Świadomego rodzicielstwa w Opolu, Mama 2 dzieci (Lilla 7 lat i Ignaś 5 lat), Sędzia Polskiej Federacji Tańca, Instruktor Tańca, Trener Kadry Narodowej,Założycielka Dance Intensive oraz Women Intensive