Zapisanie dziecka na zajęcia taneczne to wielkie wyzwanie dla rodzica. Na pewno w głowie kotłuje się milion myśli i pytań. Jak to będzie? Co z ubiorem i butami? Czy moje dziecko będzie występować? Czy mogę być w trakcie treningów obecna na sali?
Na te i na inne pytania odpowiadamy tutaj, abyście byli spokojni :)

Pytania dotyczące

Ubioru

 

Dziecko ma się czuć przede wszystkim wygodnie na zajęciach, dlatego zadbajcie by miało spięte włosy, wygodne nie krępujące ruchów ubranie typu :legginsy, koszulka, body.

 

Tak, sukienki dla dziewczynek miło widziane, ale ważne by nie sprawiały dziecku dyskomfortu.

 

Dla instruktora najważniejsze jest, aby było dopasowane ubranie, ponieważ wtedy widać każdy ruch.

Pytania dotyczące

Butów

 

Na salsę i bachatę potrzebne będą buty na obcasie. Dla młodszych dziewczynek, którym rośnie jeszcze stopa polecam buty na klocku z regulowanymi paskami z przodu. Starszym dziewczynkom, które potrafią utrzymać się samodzielnie na palcach "releve" w trakcie tańca, można kupić buty na najniższym obcasie i z czasem wprowadzć wyższy.

 

Na street jazz  polecam buty z płaską elastyczną podeszwą. Nie sprawdzi się nic co ma sztywną podeszwę.

 

Na zajęcia techniczne polecam jazzowki lub baletki.

 

Na samym początku edukacji tanecznej tak naprawdę nie trzeba kupować butów. Wystarczą skarpetki lub bose stopy (gdy jest ciepło).

Czy mogę być na sali w trakcie treningu mojego dziecka?


Jeżeli są to początki i dziecko czuje się nieswojo i potrzebuje obecności rodzica to oczywiście odpowiedź brzmi twierdząco. Jednak, zastanówmy się jako rodzice czy nasza obecność jest niezbędna. Im więcej osób na sali tym rozproszenie dzieci na zajęciach jest większe. 


Lepiej jest dla dzieci i instruktora kiedy na sali przebywają tylko osoby uczestniczące w zajęciach. Na koniec zajęć (5 min przed końcem) zawsze jest możliwość krótkiego występu dla rodziców z elementów, które były wykonane podczas zajęć. Takie rozwiązanie sprawy dodatkowo motywuje dzieci bo "rodzice przyjdą i mnie zobaczą"

Występy

Czy moje dziecko będzie występować?


Taniec to wyraz artystyczny skierowany do publiczności.

Wiele dzieci zapisując się na zajęcia chce mieć możliwość występów. Każda chętna osoba może wziąć udział w występach na Krajowych Mistrzostwach Polski, Imprezach lokalnych bądź na Dniach Głubczyc czy na występach z okazji Zakończenia Roku Tanecznego.  Opcji jest wiele dlatego ważne jest aby taką chęć uczestnictwa zgłosić do instruktora.


Dzieci występujące na Zawodach - Krajowe Mistrzostwa Polski 


  • Choreografie oraz przygotowanie grupy jest realizowane na zajęciach.
  • Choreografie dla solistów lub duetów są realizowane na spotkaniach indywidualnych i są dodatkowo płatne. Patrz cennik 

Kontakt z rodzicem

W  jaki sposób będę informowany o ważnych sprawach?

 

  • poprzez BLOG na stronie www.intensivedancestudio.pl
  • poprzez Facebook @IntensiveDanceStudio
  • bezpośrednio przez instruktora po zajęciach
  • sms/email podany w formularzu zgłoszeniowym
  • stosujemy tworzenie zamknietych grup na Messengerze/What App, dzięki czemu dana grupa zajęciowa ma ze sobą kontakt - rodzice ze sobą oraz z instruktorem. W ten sposób nagrywając film po zajęciach możecie go sobie nawzajem udostępnić.