Blog

Uwolnij Ciało i Emocje

UWOLNIJ CIAŁO I EMOCJE
 ZAJĘCIA Z RUCHU SPONTANICZNEGO

WSTĘP

 

Obserwując sytuację, która ma miejsce w obecnym czasie, zauważyłam, że w społeczeństwie nagromadziły się ogromne ilości negatywnych emocji. Codziennością w odczuwaniu stał się strach, lęk, złość, a przy tym duże nakłady stresu . Problem w gromadzeniu tych emocji polega na tym, że nikt nas nigdy nie uczył jak z nimi pracować. Już od najmłodszych lat słyszeliśmy „nie rycz, nic się nie stało”, „nie biegaj, bądź grzeczny”, „nie krzycz”. Czyli, każdy rodzaj uwolnienia emocji był blokowany. Dlatego w dorosłym życiu jest tyle problemów z psychiką ludzką: depresje, obniżone nastroje, nieumiejętność tworzenie relacji międzyludzkich, itp.

 

KIM JESTEM

 

Anna Tarka. Jestem psychologiem społecznym, coachem oraz instruktorem tańca. Przede wszystkim jestem człowiekiem, który ma głęboką empatię i chęć pomocy innym ludziom. Skoro mam predyspozycje do tego by pomóc ludziom w obecnych czasach, to chcę zrobić wszystko by się to udało. Stąd moja propozycja zajęć. Chcę mieć dostęp do ludzi, którzy potrzebują takiego wsparcia.

 

ZAJĘCIA

 

Stworzyłam swój własny program do pracy z ludźmi w sferze emocji. Od 12 lat pracuję w przedszkolach prywatnych na terenie miasta Opole. Program do pracy nad emocjami powstał właśnie na potrzeby najmłodszych. Widząc jakie są rewelacyjne efekty u dzieci, postanowiłam wprowadzić te zajęcia także u dorosłych. Słowa „Pani Aniu, ja już nie potrzebuje żadnego psychoterapeuty, dziś na zajęciach przepracowałam takie rzeczy, których nigdy u specjalisty”, mówią same za siebie.

 

Na czym polegają?

 

Zajęcia, które oferuję, to uwalnianie emocji poprzez ruch spontaniczny do różnych specjalnie wyselekcjonowanych utworów muzycznych. Każde zajęcia kończą się relaksacją połączoną z medytacją i oddechem. Postawiona intencja na początku zajęć daje uczestnikom celowość w pracy nad swoim ciałem, myślami i emocjami. W wyniku pracy nad tymi trzema elementami wzrasta energia i samoświadomość ciała. Ważne jest to, że nie są to zajęcia taneczne, żaden uczestnik nie musi potrafić tańczyć. Ruch jest oparty o naturalne zdolności. Zawsze pracuję w taki sposób by dostosować się do grupy, która aktualnie przychodzi na zajęcia.

 

DLA KOGO ZAJĘCIA

 

Nie ma ograniczeń wiekowych.

 

 

 

Na chwilę obecną poszukuję sali lub instytucji do współpracy. 

Chętne osoby proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny

 

Gdy tylko zajęcia ruszą poinformuję Was wszystkich chętnych tu na blogu.